RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Šalát z pečenej červenej repyZobraziť galériu

Šalát z pečenej červenej repy

Šalát z pečenej červenej repy a šošovice beluga

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 4 | Čas: 45 minut


čierna šošovic beluga 125 g
bobkový list 1 ks
dijonská horčica 1 lyťica
jablečné balzamico 1 lyžica
morská soľ  
mleté čierne korenie  
citrónová kôra z bio citróna (nastrúhaná) 1 lyžička
mandľový olej 4 lyžice
predpečená červená repa (alebo predvarená) 300 g
čučoriedky 250 g
pistácie (môžu byť solené) 30 g
čerstvý koriander 1 zväzok

 

Šošovicu prepláchneme, spolu s bobkovým listom ju dáme do hrnca a zalejeme väčším množstvom vody – cca 2 prsty nad šošovicou. Privedieme u k varu a pod pokrievkou varíme na miernom plameni 25–30 minut do mäkka.

Medzitým zmiešame horčicu, javorový sirup, ocot, soľ, korenie a citrónovú kôru, do ktorých postupne zašľaháme olej. Červenú šošovicu očistíme, nakrájame na tenčí pásiky alebo kocky a zmiešame s pripravenou zálievkou.

Čučoriedky preberieme, preplácheme a necháme odkvapkať, pistácie nasekáme nahrubo, koriander umyjeme, otrepeme do sucha a nasekáme.

Hotovú šošovicu scedíme a odstraníme bobkový list. Až teraz ju podľa chuti osolíme, pridáme k červenej repe, necháme vychladnúť a dochutíme.

 ---------- 

Pred podávaním do šalátu vmiešame čučoriedky a posypeme koriandrom a pistáciami.

 ---------- 

Miesto javorového sirupu môžeme použít lesný, gaštanový alebo vresový med. Mandľový olej možno nahradiť iným orieškovým olejom zo semiačok, napríklad sezamovým.


Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >