RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Chrumkavý ovocný pohárZobraziť galériu

Chrumkavý ovocný pohár

Chrumkavý ovocný pohár

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 4 | Čas: 45 minút


Na granolu:  
Nasekané orechy a semienka 1 hrnček
Hrozienka ½ hrnčeka
Ovsené vločky 1 hrnček
Škorica 1 lyžička
Obľúbený rastlinný sirup 2 lyžice
Štipka soli  
Náplň na pohár:  
Čerešne 1 hrnček
Broskyne 2 až 3 ks
Naturálny jogurt 250 g
Med, alebo sirup 3 lyžice

 

Pripravíme granolu. Rúru predhrejeme na 170 °C. Zmiešame v mise oriešky, ovsené vločky, škoricu, sirup a soľ. Rovnomerne rozprestrieme na plech vyložený papierom na pečenie a pečieme asi 10 minút. Potom granolu opatrne premiešame a dáme piecť na ďalších 5 až 10 minút. Necháme vychladnúť. Ovocie nakrájame na kúsky, zakvapkáme citrónom a necháme v chladničke vychladiť. Jogurt zmiešame s medom. Dno pohárov naplníme jogurtom, posypeme vrstvou granoly a pridáme nakrájané vychladené ovocie. Postup ešte raz opakujeme a podávame vychladené.

 ---------- 

Poháre môžeme plniť podľa svojej chuti. Podávame ich vychladené.

 ---------- 

Domáce müsli môže mať dve základné podoby – pečenú a nepečenú. Nepečené vznikne obyčajným zmiešaním suchých surovín: vločiek, orieškov, semienok a sušeného ovocia. To pečené je, pochopiteľne, chrumkavejšie, sladšie a zaujímavejšie a má svoj vlastný názov - granola. V mise stačí zmiešať vločky, oriešky a semienka, priliať k nim trocha medu alebo prisypať cukor, soľ, možno i pridať niečo pre chuť, ako kakao či škoricu, premiešať, nasypať na plech a zapiecť. Cukry v priebehu pečenia skaramelizujú, oriešky a semienka sa rozvoňajú a stanú chrumkavejšími, to isté sa stane s vločkami. Korenie získa na sile, kakao zaistí dojem čokolády.


Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť

COPPER LT3096 COPPER
LT3096
PEUT LT6025 PEUT
LT6025
VASO LT9032 VASO
LT9032

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >