RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Sviatočné chlebíčkyZobraziť galériu

Sviatočné chlebíčky

Sviatočné chlebíčky s chrumkavou jarnou zeleninou a jedlými kvetmi

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 4 | Čas: 10 minút


Plnotučný tvaroh 250 g 
Lučina  1 ks
Jarná cibuľka  
Celozrnný chleba  4-6 krajcov
Štipka soli na dochutenie
Reďkovky  
Zelené fazoľky  
Cuketa  
Červená paprika  
Mrka  
Špargľa  
Kvietky a bylinky podľa chuti na ozdobenie


Rďkovky pokrájame na kolieska, zelené fazuľky prepolíme, cukety nakrájame na plátky. Mrkvu a špargľu  nakrájame pozdĺž. Očištěnú papriku nakrájame na väčšie kúsky a nasucho opečieme alebo ogrilujeme. Cibuľku očistite, rozdeľte ju na bielu a zelenú časť. Zelenú časť rozkrojíme pozdĺ a potom na cca 2 cm veľké kúsky. Bielu časť nakrájame najemno. Tvaroh a lučinu spolu premiešame dohladka. Ke zmesi pridáme bielu časť cibuľky a osolíme podľa chuti. Natrieme na krajce chleba, ozdobíme pokrájanou čerstvou zeleninou, bylinkami a kvetmi.

Chlebíčky servírujeme ihneď po ozdobeni.

- Fazuľky je potrebné pred prípravou zbaviť tvrdých stopiek. Môžeme ich len krátko povariť, potom prudko schladiť - budú potom lepšie strávitelné.

Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >