RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Sladké zemiakové šiškyZobraziť galériu

Sladké zemiakové šišky

Sladké zemiakové šišky

Obtiažnosť: stredná | Porcie: 6 | Čas: 40 minút


Zemiaky múčnaté 600 g
Hrubá múka 300 g
Vajce 2 ks
Zemiakový škrob 1 lyžica
Soľ    1 lyžička
Maslo 150 g
Strúhanka   150 g
Práškový cukor podľa chuti  


Zemiaky uvaríme v šupke a necháme vychladnúť. Potom ich ošúpeme a nastrúhame na strúhadle na jemno. Pridáme škrob, soľ, vajce, múku a vypracujeme cestu. Na pomúčenom stole vyvaľkáme tenký dlhý valček, ktorý rozdelíme na diely a pripravíme krátke valčeky (šišky)

Šišky vkládáme do vriacej osolenej vody a varíme cca 8-10 minút. Po vybratí z vody môžeme ihneď podávať. Horúce šišky premastíme rozpusteným maslom.

Strúhanku opražíme na sucho na panvici do zlata a potom primiešame práškový cukor. Takto pripravenou strúhankou posypeme horúce šišky a pri podávaní môžeme ešte poliať rozpusteným maslom. Kto má chuť môže šišky ešte vylepšiť vyšľahanou šľahačkou.


Šišky môžeme zdobiť podľa chuti sladkou alebo slanou ingredienciou.
Do zemiakov môžeme pridať najemno nasekané bylinky, placky sú potom voňavejšie a aromatickejšie.
Placky si tiež môžeme naskladať na plech a upiecť v rozpálenej rúre.
Sú skvelé aj ako príloha k mäsitým pokrmov.


- Šišky, ktoré sme nespotrebovali hneď, je dobré premastiť olejom alebo sídlom, aby sa nám nezlepili. Takto pripravené ich môžeme aj zamraziť. 
- Cesto na šišky by nemalo byť ani tuhé ani riedke, preto pridávajte múku postupne a pracujte rýchlo, pretože cesto má tendenciu riednúť.

Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť

ALUE LT1172 ALUE
LT1172
WOOD LT3977 WOOD
LT3977

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >