RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Sladké rolky plnené zmesou orieškov a ovociaZobraziť galériu

Sladké rolky plnené zmesou orieškov a ovocia

Sladké rolky plnené zmesou orieškov a ovocia

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 6 | Čas: 75 minút


ilo cesto alebo tenko rozvaľkané lístkové cesto 5 plátov
rozpustené maslo 60 g
Náplň:  
zelené jablko 1 ks
hrozienka 1,5 hrnčeka (+ 1 lyžica)
orechy 1 velká hrsť (+ 1 lyžica)
sušené slivky 2 hrsti
sušené višne 1 hrst
kvalitné dezertné víno 1 – 2 lyžice

 

Rúru predhrejeme na 180 °C.

Jablko očistíme, zbavíme jadrovníka a nastrúhame. Hrozienka, oriešky, sušené slivky a višne nasekáme nahrubo. Nastrúhané jablko, sušené ovocie, orechy a víno dohromady premiešame v mise a necháme asi 10 minút odstáť.

Ak máme tenučké filo cesto, každý plát potrieme maslom, položíme na neho ďalší, opäť potrieme a vrstvíme na seba, až spotrebujeme všetkých päť plátov. V prípade lístkového cesta iba celý plát potrieme maslom a pripravené cesto rozdelíme na 2 dlhé pláty.

Z ovocnej zmesi utvoríme dva valčeky o dĺžke zodpovedajúcej dlhšej hrane cesta. Položíme ich na pripravené pláty, stočíme do roliek, ktoré potom potrieme maslom. Každú rolku rozkrájame na 8 rovnakých kúskov a premiestnime na plech pokrytý papierom na pečenie. Následne ich posypeme zostávajúcimi orechmi a hrozienkami a pečieme krásne do zlata cca 30 minút.

 ---------- 

Rolky servírujeme ešte teplé ku káve alebo s iným horúcim nápojom.

 ---------- 

Cesto filo sa často pečie vo vrstvách s chutnou náplňou medzi nimi. Technika je jednoduchá, musíme ale filo mať pod vlhkou utierkou, pretože rýchlo vysychá.


Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >