RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Skořicová bábovkaZobraziť galériu

Skořicová bábovka

Škoricová bábovka s brusnicami

Obtiažnosť: stredná | Porcie: 6 | Čas: 90 minút


Múka hladká   300 g
Vajcia    2 ks
Cukor trstinový   250 g
Krupicový cukor   100 g
Maslo    160 g
Mletá škorica   1 lyžička
Prášok do pečiva  10 g
Jedlá sóda   5 g
Vlašské orechy   150 g
Kyslá smotana  240 g
Sušené brusnice  150 g
Práškový cukor   50 g
Javorový sirup   50 ml


Zmiešame 50 g múky, 125 g trstinového cukru, ½ lyžičky škorice, nasekané a opražené vlašské orechy a 50 g masla. Z týchto surovín vypracujeme prstami mrveničku a odložíme nabok.

Zvyšné maslo vyšľaháme mixérom do peny, pridáme krupicový cukor a pokračujeme v šľahaní. Následne zašľaháme jedno vajce po druhom, potom zašľaháme kyslú smotanu, zostávajúcu múku, škoricu, prášok do pečiva, jedlú sódu a štipku soli. Na koniec primiešame do hotového cesta brusnice.

Rúru predhrejeme na 170 °C. Cesto vlejeme do vymazanej bábovkovej formy týmto postupom: nalejeme 1/3 cesta, posypeme polovicou mrveničky, pridáme druhú tretinu cesta a posypeme druhou polovicou mrveničky a nakoniec poslednou tretinou cesta zakončíme. Pečieme cca 1 hodinu. Či je bábovka hotová, zistíme zapichnutím špajle do bábovky. Musíme ju vytiahnuť čistú.

Bábovku necháme vychladnúť a potom polejeme polevou, ktorú pripravíme zmiešaním javorového sirupu s práškovým cukrom.

Brusnice môžeme použiť aj mrazené, ale po rozmrznutí ich musíme nechať odkvapkať a obaliť v hladkej múke.

Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >