RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Osviežujúci letný šalátZobraziť galériu

Osviežujúci letný šalát

Osviežujúci letný šalát s chilli zálievkou

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 4 | Čas: 30 minút


Nektárinky 2 ks
Jahody 250 g
Menší zväzok rukoly 1 ks
Mini rímske šaláty 2 ks
Píniové jadra 40 g
Červená chilli paprička 1 ks
Malinový, alebo jablčný ocot 2 lyžice
Javorový sirup 1 lyžica
Dijonská hořčica 1 lyžička
Soľ  
Čierne korenie  
Olivový olej 4 lyžice

 

Nektárinky umyjeme a osušíme. Rozpoltíme ich, odstránime kôstku a dužinu nakrájame na mesiačiky. Opláchneme jahody, osušíme a odstránime zelený kalich so stopkou. Menšie jahody necháme vcelku, väčšie rozpolíme. Preberieme rukolu, rímsky šalát rozoberieme na jednotlivé listy. Oba šaláty opláchneme, osušíme a natrháme na väčšie kúsky.
V panvici bez tuku opražíme píniové jadrá do zlata. Necháme vychladnúť na tanieri. Na zálievku rozpolíme chilli papričku, odstránime semenník, opláchneme ju a nakrájame na malinké kocky. Zmiešame ocot, sirup, horčicu a soľ, pridáme čerstvo namleté korenie a postupne zašľaháme olej. Keď je zálievka homogénna, vmiešame ešte nakrájané chilli.
Šaláty rozdelíme na taniere, navrch uložíme nektárinky a jahody, pokvapkáme zálievkou a posypeme opraženými píniovými jadrami.

 ---------- 

Šaláty rozdelíme na taniere, navrch uložíme nektárinky a jahody, pokvapkáme zálievkou a posypeme opraženými píniovými jadrami.

 ---------- 

K šalátu podľa obľuby môžeme pridať mini mozzarellu. V tomto prípade podávame šalát s jahodovou zálievkou. 250 g jahôd umyjeme, osušíme ich a odstránime zelené časti. 50 g jahôd necháme vcelku na ozdobu, zvyšok rozmixujeme s 1 lyžicou javorového sirupu, 1 lyžicou ovocného octu a 2 lyžicami olivového oleja. Nakoniec ochutíme soľou a korením. Šalátové listy s nektárinkami pokvapkáme jahodovou zálievkou a ozdobíme celými jahodami.


Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >