RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Jogurtová zmrzlina s jahodovým pyréZobraziť galériu

Jogurtová zmrzlina s jahodovým pyré

Jogurtová zmrzlina s jahodovým pyré

Obtiažnosť: stredná | Porcie: 4 | Čas: 25 minút


Na vanilkovú zmrzlinu:  
Prírodný jogurt 600 g
Mletá vanilka 600 g
Práškový cukor ¼ lyžičky
Bio limetka 1 ks
Bielka 2 ks (veľkosť M)
Soľ  
Na jahodové pyré:  
Citrónová medovka 1 menší zväzok
jahody 300 g
Jablčný koncentrát 2ndash;3 lyžice

 

Jogurt dáme do sitka vyloženého gázou, zakryjeme a dáme na 4 až 6 hodín do chladničky. Z jogurtu odkvapká tekutina a získame približne 300 g jogurtovej hmoty s konzistenciou podobnou tvarohovému syru. Jogurtovú hmotu premiešame s mletou vanilkou a práškovým cukrom. Limetku umyjeme horúcou vodou a osušíme. Kôru nastrúhame jemným strúhadlom a vmiešame do jogurtu. Z bielkov a štipky soli ušľaháme tuhý sneh a zmiešame s jogurtovou zmesou. Hmotu naplníme do nádoby, zakryjeme a dáme do mrazničky. Každú pol hodinu premiešame, aby sa netvorili veľké kryštáliky. Krémovú hmotu získame po približne 3 hodinách mrazenia. Na jahodové pyré opláchneme a osušíme medovku, niekoľko lístkov dáme bokom, ostatné nadrobno nasekáme. Jahody umyjeme a rozmixujeme tyčovým mixérom. Hmotu premiešame s jablčným koncentrátom a nasekanou medovkou. Jahodové pyré rozdelíme na taniere a ozdobíme lístkami medovky. Z mrazeného jogurtu vykrajujeme lyžicou väčšie kúsky a kladieme na pyré.
Namiesto jahôd môžeme použiť maliny. V tomto prípade po rozmixovaní hmotu pretrieme cez sitko.

---------- 

Jahodové pyré rozdelíme na taniere a ozdobíme lístkami medovky. Z mrazeného jogurtu vykrajujeme lyžicou väčšie halušky a kladieme na pyré.

 ---------- 

Hotovú jogurtovú zmes v procese mrazenia premiešavame každé pol hodiny, aby sa netvorili veľké kryštály. Miesto jahôd môžeme použiť maliny. V tomto prípade po rozmixovaní, hmotu potrieme sitom.


Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >