RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Jednoduchá mrkvová bábovkaZobraziť galériu

Jednoduchá mrkvová bábovka

Jednoduchá mrkvová bábovka

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 12 | Čas: 80 min


mrkva 400 g
bio pomaranč 1 ks
repkový olej 120 ml
veľké vajce 3 ks
pomarančový likér (možné vynechať) 1 lyžica
hladká múka 200 g
krystálový cukor 150 g
zemiakový škrob 50 g
prášok do pečiva 1 sáčok
soľ štipka
maslo na vymazanie formy  
polohrubá múka na vymazanie formy  
Práškový cukor na poprášenie  

 

Rúru rozohrejeme na 175 °C.
 
Mrkvu oškrabeme a nastrúhame na jemnom strúhadle. Pomaranč umyjeme horúcou vodou a nastrúhame kôru. Oboje vložíme do mixéra, prilejeme olej a rozmixujeme dohladka, aby nezostali žiadne kúsky. Do směsi vyklepneme vajcia, pridáme likér (ak chcete) a pár minút ešte mixujeme.
 
Bábovkovú formu vymastíme máslom a vysypeme polohrubou múkou. Vo veľkej misii metličkou premiešame všetky suché ingrediencie. Potom zmiešame metličkou mokré ingrediencie so suchými, dohladka vymiešame a vlejeme do pripravenej formy – zmes bude dosť tekutá. Vložíme do trúby a pečieme zhruba hodinu do zlata.
 
Prepečenie môžeme vyskúšať pomocou špajle - pokiaľ vyjde z ciest von čistá, je bábovka hotová.
 
Vyberieme formu z trúby, necháme 15 minút vychladnúť a potom bábovku vyklopíme. Necháme ju úplne vychladnúť a podľa chuti poprášime práškovým cukrom.

 ---------- 

Kúsky bábovky poprášime práškovým cukrom a podávame.

 ---------- 

Prepečenie bábovky vyskúšame pomocou špajle - pokiaľ vyjde z cesta von čistá, je bábovka hotová. Vyberieme formu z rúry, necháme 15 minút vychladnúť a potom ju opatrne vyklopíme.


Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >