RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Treska na víneZobraziť galériu

Treska na víne

Pošírovaná treska na víne a šafráne

Obtiažnosť: stredná | Porcie: 4 | Čas: 40 minút


Treska filet  800 g
Cibuľa  50 g
Mrkva 150 g
Zeler   150 g
Pór   100 g
Biele víno  200 ml
Hydinový vývar  500 ml
Maslo   50 g
Hladkolistý petržlen
Šafrán  
Cukor štipka
Soľ, korenie  


Rybu osušíme a zľahka osolíme.
 
Cibuľu, mrkvu, pór a zeler nakrájame na dlhšie rezance ako zápalky a orestujeme na masle. Zalejeme vínom a necháme chvíľku odvarit. Potom prilejeme vodu alebo, ak máme, vývar. Osolíme, okoreníme, pridáme pár nitiek šafranu a štipku cukru.
 
Chvíľku povaríme a stiahneme plameň, aby sa tekutina nevarila a mala cca okolo 90°C. Do takto pripravenej várky vkladáme rybu a pomaly ťaháme asi 5 minút pokial je ryba hotová.
 
Várku stiahneme úplne zo sporáka a rybu necháme ešte aspoň 5 minút v horúcej tekutine.Pri servírovaní pokladáme na tanier omáčku spoločne so zeleninou a až na ňu položíme hotovú rybu. Posypeme posekanou petržlenovou vňaťou.

- Pošírovanie je tepelná úprava niektorých mäkších druhov potravín a surovín v tekutine, ktorá sa nevarí.
- Tekutina sa nesmie variť a ich teplota sa pohybuje od 75 do 95° Celzia. Potraviny si tak zachovajú svoju chuť a výživné látky, nerozpadávajú sa a mäso zostáva šťavnaté.
- Mäso vždy nechajte po ukončení doby varenia nejaký čas v horúcej tekutine, pretože potom si zachová viac šťavy, chuťi aj vôňu.
- Do rybej várky je dobré pridať aj na rezance nakrájaný fenikel.

Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť

DINE LT9001 DINE
LT9001
DINE LT9002 DINE
LT9002

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >