RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Svätomartinská husZobraziť galériu

Svätomartinská hus

Svätomartinská hus s karamelizovanou cibuľou

Obtiažnosť: stredná | Porcie: 6 | Čas: 360 minút


   
Hus 4 kg
Rozmarín  2 lyžičky
Majoránka   2 lyžičky
Jablká, hrušky   500 g
Soľ, rasca   podľa chuti
   
Karamelizovaná cibuľka
Červená cibuľa  1 kg
Masť z husi 100 ml
Červené víno   100 ml
Kryštálový cukor 200 g
Balsamico tmavé  200 ml
Soľ  


Hus dôkladne umyjeme a osušíme. Zvnútra aj zvonka ju dôkladne osolíme, potrieme rascou a sušenými bylinkami a do brucha husi vložíme dve jablká. Necháme cez noc v chlade.

Asi dve hodiny pred pečením hus vyberieme z chladničky a necháme stáť pri izbovej teplote. Rúru predohrejeme na 130°C, a pečieme prikrytú asi 4-6 hodin. Hus pečieme prsiami dole a priebežne podlievame výpekom. Asi v  polovici pečenia hus otočíme na chrbát a dopekáme. Ku koncu pečenia hus odokryjeme a pridáme do pekáče zvyšné hrušky a jablká nakrájaná na kocky a společne dopečieme.

Na karamelizovanú cibuľu si nakrájame na plátky červenou cibuľu. Na masti necháme skaramelizovať cukor do hneda, pridáme cibuľu, na ktorú sa karamel okamžite nabalí, a miešame kým nám cibuľa nepustí vodu, v ktorej sa karamel po chvíli rozpustí. Potom zalejeme vínom a balzamikovým octom a necháme odvariť. Podľa chuti osolíme.

Podáváme so zemiakovou knedľou, lokšami alebo zemiakovými šiškami.

- Čím dlhšie hus pečieme a při nízké teplot, je po upečení krásne šťavnatá a mäso sa krásne oddeľuje od kosti.
- K ovociu, ktoré pridáme pod hus, môžeme pridať napríklad aj sušené slivky.

Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >