RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


SušienkyZobraziť galériu

Sušienky

Zdobené sušienky pre každú príležitosť


Obtiažnosť: stredná | Porcie: | Čas: 120 minút


Špaldová múka   400 g
Maslo     200 g
Vaječné žĺtky    2 ks
Trstinový cukor    200 g
Citrón/kôra    1 ks
Mletá škorica    1 lyžička
Muškátový oriešok mletý  1/2 lyžičky
Mletý zázvor    1/2 lyžičky
Soľ     20 g
   
Na polevu:
Bielky     2 ks
Práškový cukor
Šťava z citróna
Potravinárska farba

Vyšľahajte maslo s cukrom do nadýchanej hmoty. Potom pridajte žĺtky, korenie, citrónovú kôru a nakoniec múku. Všetky ingrediencie dôkladne prepracujte na vláčne cesto a zabaľte do potravinárskej fólie alebo zavrite do misky s viečkom a nechajte asi hodinu odpočívať v chladničke.

Odpočinuté cesto vyváľajte na tenký plát a vykrajujte z neho požadované tvary. Sušienky preložte na vymazaný alebo papierom na pečenie vyložený plech. Pečte v predhriatej rúre na 160 °C cca 6-10 minút. Dĺžka pečenia závisí na hrúbke sušienok. Akonáhle začnú chytať farbu, sú hotové. Upečené sušienky nechajte na plechu alebo preložte na nejakú mriežku úplne vychladnúť.

Bielkovú polevu vytvorte vyšľahaním bielok s cukrom a citrónovou šťavou. Cukor pridávajte podľa potreby, pokiaľ nedosiahnete požadovanú hustotu. Poleva je trochu komplikovanejšia, pretože než vychytáte tú správnu konzistenciu, chce to trochu cviku. Hotovú polevu rozdeľte do niekoľkých mištičiek a zafarbite podľa potreby a fantázie.

Zdobte pomocou štetca alebo vreciek.

- Trstinový cukor je najlepšie požívať značku Demerara. Je tmavý s výraznou chuťou a obsahom melasy. Práve vďaka melase obsahuje mnoho minerálov. Sušienkam dodáva krásnu zlatohnedú farbu. Pokiaľ ho v recepte vynecháte, pečivo bude svetlé ako linecké.
- Hrúbka cesta na sušienky pri rozváľaní by mala byť asi ako hrúbka dvojeurovej mince.
 


Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť

BASE LT3076 BASE
LT3076
STRIPE LT0011 STRIPE
LT0011
STRIPE LT0012 STRIPE
LT0012

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >