RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Šalát s hubamiZobraziť galériu

Šalát s hubami

Čínsky šalát s čiernymi hubami

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 4 | Čas: 30 minút


Kapusta biela hlávková  800 g
Čierne huby sušené  50 g
Kápia sterilovaná  100 g
Cukor    150 g
Ocot    100 ml
Olej    20 ml
Feferónky   1 ks
Soľ    podľa chuti


Sušené huby (Judášovo ucho) vysypeme do misky, zalejeme studenou vodou, a necháme napučať cca 1 hodinu. Potom huby dôkladne prepláchneme, pokrájame na menšie kúsky.
 
Hlávku bielej kapusty rozkrojíme na štvrtky, vykrojíme hlúb a nakrájame na kocky. V hrnci privedieme k varu vodu, osolíme a vložíme nakrájanú kapustu. Necháme spariť cca 3-4minuty a dierovanou naberačkou vyberieme do pripravenej misy aj s trochou vody, v ktorej sa kapusta spárila. Ešte horúce posypeme cukrom a zalejeme octom, pridáme nakrájané huby a spoločne dôkladne premiešame. Necháme dobre vychladiť a potom pridáme na rezance nakrájanú sterilizovanú kapiu.
 
Feferónku zbavíme semienok, nakrájame na jemné kocky a ľahko speníme na oleji. Potom pridáme do šalátu aj s olejom. Šalát premiešame a podľa potreby ešte osolíme, pridáme cukor a ocot podľa chuti.

Podáváme vychladený.

- Namiesto sterilizovanej kapie môžeme dať surovú červenú papriku, ktorú nakrájame na tenké prúžky a primiešame do horúcej sparenej kapusty spoločne s octom a cukrom a hubami.
- Ak nemáme čerstvú feferónku ale len sušenú alebo len mleté chilli, ľahko zahrejeme na cca 70° C v troche oleja a odstavíme (nesmažíme). Týmto spôsobom si pripravíme chilli olej, ktorým si potom priostríte šalát podľa potreby.

Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >