RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Paradajkové želéZobraziť galériu

Paradajkové želé

Paradajkové želé

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 4 | Čas: 15 minút


Paradajková šťava 500 ml
Agávový sirup 70 g
Balzamiko 3 lyžice
Agar-agar ½ lyžice
Mozzarela, fetta, alebo kozí syr  
Čerstvá bazalka  

 

500 ml paradajkovej šťavy necháme vyvariť na cca 150 ml. Pridáme 70 g agávového sirupu a 3 polievkové lyžice balzamika a necháme vyvariť na cca 170 ml. Vmiešame ½ lyžičky agar- agaru a necháme prebublávať ďalšie 2 minúty. Malú hranatú formu vyložíme papierom na pečenie, vlejeme do nej paradajkovú hmotu a povrch uhladíme. Necháme 1 až 2 hodiny tuhnúť, potom podľa seba vykrajujeme rôzne tvary alebo želé nakrájame na kocky alebo na prúžky. Podávame k mozzarelle, syru feta alebo čerstvému koziemu syru. Pekne ozdobí hotový pokrm listový šalát a čerstvá bazalka.
 

 ---------- 

Podávame k mozzarelle, syru feta alebo čerstvému koziemu syru. Pekne ozdobí hotový pokrm listový šalát a čerstvá bazalka.

 ---------- 

Redukovanie, teda vyvarovanie, koncentruje chuť tekutiny (napríklad vína alebo vývaru) a v niektorých prípadoch umožňuje aj zahusťovanie bez prídavku múky alebo škrobu. Pokiaľ chcete proces urýchliť, zvýšte plameň pod nádobou, v ktorej varíte. K redukovaniu je dobré používať nižšie nádoby s väčším priemerom – napríklad panvice alebo rajnice, tekutina sa totiž rýchlejšie odparuje z väčšej plochy. Pokiaľ redukujete väčší objem kvapaliny na polovicu alebo tretinu, pomôže vám s odmeriavaním vareška. Čas od času ju do tekutiny ponorte a sledujte, kedy hĺbka dosiahne polovicu či tretinu pôvodnej.


Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >