RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Nadýchané muffinyZobraziť galériu

Nadýchané muffiny

Nadýchané muffiny z muškátovej tekvice

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 4 | Čas: 35+25 min


muškátová tekvica 600 g
olivový olej 4 lyžice
soľ  
čierne korenie  
mletá škorica (alebo ½ lyžičky škoricových kvetov) 1 lyžička
tymián 4 vetvičky
tvrdý horský syr 70 g
vajcia (vel. M) 2 ks
kefír 200 ml
múka 250 g
kypriaci prášek 1 lyžička
cukor 1 lyžička
chilli vločky ½ lyžičky

 

Tekvicu olúpeme a odstránime semená a voľné vlákna a dužinu (približne 400 g) postrúhame nahrubo. Zahrejeme 1 lyžicou oleja a nastrúhanú tekvicu na ňom restujeme 2–3 minúty, potom ochutíme soľou, korením a škoricou alebo škoricovými kvetmi. Opláchneme a osušíme tymián, strhneme a nasekáme lístky a vmiešame ich k nastrúhanej restovanej tekvici.
 
Zapneme a zahrejeme rúru na 180°C (teplovzdušnú na 160°C).
 
Do jednej nádobky nastrúhame syr na hrubom strúhadle. V ďalšej miske rozmiešame vajcia s kefírom a zvyšným olejom. Do misy nasypeme múku, kypriaci prášok, 1 lyžičku soli, cukor a chilli, premiešame a všetko rýchlo spojíme s kefírovou zmesou. Nakoniec pomaly vmiešame najprv tekvicu a následne aj nastrúhaný syr.
 
Plech na muffiny vyložíme papierovými košíčkami alebo nastrihaným papierom na pečenie, jamky naplníme cestom a pečieme približne 25 minút. Podávame ich s kopčekom hubového ragú so slivkami.

 ---------- 

Muffiny môžeme podávať s kopčekom hubového ragú so slivkami.

 ---------- 

Namiesto muškátovej tekvice môžeme použiť tekvicu maslovú.


Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >