RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Svatojakubky na karotce se špenátemZobraziť galériu

Svatojakubky na karotce se špenátem

Svätojakubky na karotke so špenátom

Obtiažnosť: stredná | Porcie: 4 | Čas: 40 minút


Čerstvá karotková šťava 250 ml
Čerstvá pomarančová šťava 250 ml
Špenátové listy 0,5 kg
Maslo 5 lyžíc
Veľká biela cibuľa 1 ks
Stredne veľké karotky 2 ks
Mušle sv. Jakuba, kuchynsky pripravených 800 g
Olivový olej na natretie
Soľ a mletý korenie na dochutenie


Očistenú cibuľu nakrájame nadrobno. Karotku očistíme a nakrájame na tenké rovnomerné dlhšie hranolky. Obe šťavy spolu v hrnci povaríme zhruba na jednu tretinu objemu a necháme bokom.

Špenát prepláchneme a na panvici na strednom plameni necháme trochu odležať len s vodou, ktorá zostala na lístkoch, asi 3 minúty. Primiešame kúsok masla, osolíme, okoreníme a necháme bokom. 

Zvyšné maslo rozohrejeme a opražíme na ňom cibuľu a mrkvu. Ľahko osolíme a pod pokrievkou krátko, maximálne 10 minút podusíme. Prilejeme zredukovanú šťavu a ešte spolu povaríme, kým šťava zhustne. Osolíme a okoreníme. Kúsky mäsa svätojakubiek osušíme, potrieme olejom a sprudka opečieme, najlepšie na panvici na grilovanie. Hotové mušle sv. Jakuba podáváme so špenátovou zmesou.

Hotové mušle sv. Jakuba premiešamee so zohriatým špenátom a omáčkou a ihneď podávame.

- Mušle sv. Jakuba opekajte len veľmi krátko, rýchlo a prudko, mäso musí zostať v strede čiastočne surové, aby nebolo gumené a tuhé.
- Najčastejšie sa pripravujú na masle, na veľmi rozpálenej panvici, potom sa nechajú ľahko skaramelizovať a servírujú sa posypané čerstvým bielym korením a hrubozrnnou soľou.

Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť

BAMBOO LT2060 BAMBOO
LT2060
DINE LT9001 DINE
LT9001

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >