RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Muffiny z plnkyZobraziť galériu

Muffiny z plnky

Muffiny z plnky

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 8 | Čas: 60 minút


Rožky alebo žemle 6 ks
Varené údené mäso  180 g
Mlieko  225 ml
Vajce  4 ks
Maslo  100 g
Zelené listy špenátu alebo žihlavy 125 g
Petržlen hladkolistý  1 hrsť
Soľ  
Čierne mleté korenie
Muškátový oriešok
Farmárska slanina  200 g


Pečivo nakrájame na malé kocky. Dáme na plech a sušíme pri teplote 150°C asi 15 až 20 minút. Rúru si potom rozohrejeme na 180°C. Zelené listy sparíme vo vriacej osolenej vode. Scedíme a ihneď vychladíme v studenej vode. Znovu scedíme, vytlačíme prebytočnú vodu a nakrájame.
 
Petržlen nasekáme nadrobno. Údené mäso nakrájame na malé kocky. Vajcia rozdelíme na žĺtky a bielky. Žĺtky rozšľaháme v mise. Bielky so štipkou soli ušľaháme do tuhého snehu. Maslo rozpustíme v rajnici. Do misy dáme pečivo. Zalejeme mliekom a opatrne premiešame. Pridáme údené mäso, petržlen, sparené listy, žĺtky a maslo. Dochutíme soľou, korením a muškátovým orieškom. Opatrne premiešame. Pridáme menšiu časť snehu z bielka a jemne premiešame. Potom pridáme zvyšok snehu a znova jemne sneh zapracujeme. Každú formičku vystelieme plátkom slaniny a naplníme tak, aby nad rovinou formy prečnieval malý kopček. Dáme do rúry a pečieme dozlata asi 35 minút.

Pred podaním dozdobíme podľa ľubovôle. Podávame teplé.

- Listový špenát môžete použiť aj mrazený. Postup na prípravu je rovnaký. Po vychladnutí môžete každú plnku previazať potravinovým povrázkom, aby slanina nepadala.

Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >