RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Mazaný pletenecZobraziť galériu

Mazaný pletenec

Mazaný pletenec

Obtiažnosť: stredná | Porcie: 8 | Čas: 70 minút


Krupicový cukor 80 g 
Maslo  100 g 
Vajce  3 ks
Kôra z citróna alebo pomaranča
Vanilkový cukor  1 sáčok
Štipka soli  
Rum  4 lyžice
Mlieko 200 ml
Hladká múka 400 g
Maizena  70 g
Prášok do pečiva  2 lyžičky
Opražené mandle, vlašské orechy a hrozienka  hrsť


Mandle sparíme horúcou vodou, olúpeme, osušíme a nasucho opražíme v panvici. Vlašské oriešky a hrozienka prepláchneme horúcou vodou a zatiaľ odložíme bokom

Preosiatú múku zmiešame s práškom do pečiva a kukuričným škrobom. Maslo s cukrom vymiešame alebo elektrickými metlami prešľaháme do svetlej peny. Znížime otáčky  a do zmesi pridáme vajce, nastrúhanú citrusovú kôru, vanilkový cukor, soľ a rum. Nakoniec striedavo prisypeme suchú zmes s múkou a postupně pridávame vlažné mlieko. 

Cesto vyklopíme na ľahko pomúčenú dosku a ručne vypracujeme dohladka. Nakoniec do nej vpracujeme mandle, orechy a hrozienka.

Cesto rozdelímena tri diely, vyvaľkáme do tvaru valčeka a z nich zapletieme vrkoč.

Na plechu s papierom na pečenie vrkoč stočíme do tvaru venca. Povrch potrieme rozšľahaným vajcem a vložíme do rúry vyhriatej na 180° C. Pečieme dokým povrch spevnie a zozlatne. Hotový veniec necháme vychladnúť na mriežke.

Veniec môžeme posypať múčkovým cukrom.

- Ak sa vám do pletenia nebude chcieť, upečte cesto ako klasický mazanec.  

Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť

BASE LT3077 BASE
LT3077
STRIPE LT0011 STRIPE
LT0011
STRIPE LT0012 STRIPE
LT0012

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >