RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Kukuričné lievanceZobraziť galériu

Kukuričné lievance

Kukuričné lievance a hrušky v karameli


Obtiažnosť: stredná | Porcie: 4 | Čas: 60 minut


Lusk vanilky  1 ks
Bio citrón 1 ks
Hruška 2 ks
Kryštálový cukor 140 g
Škorica 1 ks
Mlieko 250 ml
Instantná kukuričná krupica na polentu 100 g
Vajce 3 ks
Rozpustené maslo 2-3 lyžice


Z vanilky vyškriabeme špičkou ostrého noža semienka. Z citróna škrabkou odlúpneme asi 5 cm kúsok kôry, zvyšnú kôru nastrúhame a šťavu vytlačíme. Hrušky olúpeme, rozkrojíme, vykrojíme jaderník a nakrájame na silnejšie mesiačiky. Pokvapkáme citrónovou šťavou, aby nehnedli.

V silnostennom hrnci necháme pozvoľna skaramelizovať 90 g cukru. Opatrne vmiešame 200 ml vody a rozvaríme na hustejší karamel. Pridáme do neho hrušky, semienka vanilky aj lusk, škoricu a prúžok citrónovej kôry. Na strednom plameni povaríme 5 až 10 minút, aby hrušky zostali pevné. Vyberieme ich z hrnca a karamelovú šťavu ešte 5 minút povaríme, potom do nej vrátime hrušky.

Mlieko zvaríme so štipkou soli, strúhanou kôrou a 150 ml vody. Pramienkom vsypeme kukuričnú krupicu a za stáleho miešania varíme 10 minút až vznikne kaša. Polentu necháme vychladnúť.

Vajcia oddeľte. Žĺtky so zvyšným cukrom vyšľaháme do peny a potom k nej vmiešame polentu. Bielky vyšľaháme dotuha a vtrieme ku zmesi. Na rozohriatej panvici s trochou masla opražíme lievančeky.

Hotové lievančeky ihneď podávame so karamelizovanými hruškami, pokvapkané trochou karamelovej šťavy.


- Namiesto hrušiek môžeme použiť jablká.

Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >