RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Zemiakovo hubové lasagne zapečené so syrom čedarZobraziť galériu

Zemiakovo hubové lasagne zapečené so syrom čedar

Zemiakovo hubové lasagne zapečené so syrom čedar

Obtiažnosť: stredná | Porcie: 4 | Čas: 60 minút


Zemiaky veľké 1,4 kg
Šampiňóny biele 300 g
Hliva ústričná 300 g
Smotana 31% 500 m
Mlieko 300 m
Maslo 100 g
Tymián 1 snietka
Čedar plátkovaný 200 g
Soľ, korenie podľa chuti


Zemiaky ošúpeme, umyjeme a nakrájame na plátky tenké 2 milimetre. Ak sa vám zemiaky budú zle krájať, pozdĺžne rozpoľte a krájajte na 2 milimetrové plátky.

Do kastróliku nalejte mlieko, smotanu, osoľte, okoreňte a priveďte do varu. Nakrájané zemiaky dajte do vriaceho mlieka so smotanou a za stáleho miešania varte 6 minút. Ochutnajte, zemiaky by mali byť slanšie.

Šampiňóny, hlivu ustricovú, očistite, nakrájajte na väčšie kúsky. Do kastróliku dajte maslo, rozohrejte a nakrájané huby orestujte. Huby nesmú byť orestované do hneda. Po orestovaní mierne osoľte, okoreňte a pridajte tymián.

Zapekaciu formu vyložte papierom na pečenie. Na dno dajte vrstvu zemiakov, potom vrstvu orestovaných húb. Pridajte syr a na záver vrstvu zemiakov, ktorú zalejte smotanou a mliekom, ktoré vám zostali v hrnci pri varení zemiakov.

Pečieme v rozpálenej rúre na 200°C približne 40 minút.

Lasagne podávame na peknom, predhriatom tanieri.

- V sezóne húb môžete nahradiť šampiňóny za pravé hríbiky.
- Syr čedar môžete nahradiť ementálom, parmezánom.
- Zapekaciu formu môžete vyložiť plátkovou anglickou slaninou.

Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť


LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >