RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Grilovaný lososZobraziť galériu

Grilovaný losos

Grilovaný losos so zelenou špargľou a maltézskou omáčkou

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 4 | Čas: 30 minút


Losos  800 g
Zelená špargľa 600 g
Vajcia (žĺutky) 3 ks
Soľ,korenie podľa chuti
Maslo 100 g
Biele víno 50 ml
Kurací vývar 100 ml
Pomaranč 1 ks


Zelenú špargľu olúpeme, drevnaté konce odlomíme a dáme do vriacej vody so štipkou cukru variť na cca 5 minút. Povarenú špargľu vyberieme z vody a dáme rýchlo schladiť do ľadovej vody. (Alebo ihneď podávame)
 
Lososa osolíme, okoreníme a na olivovom oleji pečieme na panvici z oboch strán. Potom ho dáme do rúry na 180°C na 8 minút dorobiť.
 
V miske premiešame žĺtky, pomarančovú šťavu, biele víno, kurací vývar, soľ, korenie a dôkladne prešľaháme metličkou, až zmes začne peniť.
 
Zmes za stáleho ohrievania vo vodnom kúpeli šľaháme, kým omáčka nezačne hustnúť a potom postupne primiešavame rozpustené maslo. Omáčku na záver ešte dochutíme citrónovou šťavou, soľou, cukrom a korením.
 
Pred podávaním ešte môžeme pre lepšiu chuť špargľu zľahka orestovať na masle.

Podávame na pekné, predhriatom tanieri.

- Varenie špargle je rýchle a trvá cca 5-10 minút. Špargľa sa varí na stojato, to znamená hlavičkami nahor, pretože sú krehkejšie a ak by sme ho varili obrátene, bol by uvarený nerovnomerne.
- Omáčka vo vodnom kúpeli sa nesmie variť, zrazila by sa.
- Pri podávaní prelievame omáčkou špargľu.
- Do omáčky je najlepšie použiť šťavu z tzv. krvavého pomaranča

Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >