RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Grilovaná bravčová krkovička bez kostiZobraziť galériu

Grilovaná bravčová krkovička bez kosti

Jednoduché a u ľudí obľúbené jedlo, ktoré je tiež chuťovo zaujímavé.

Obtiažnosť: velmi nízka | Porcie: 4 | Čas: 18 minút


Bravčová krkovička bez kosti 1 kg
Limetka 1 ks
Citrón 1 ks
Pomaranč 1 ks
Mandarinka 1 ks
Pálivá paprička Jalapeňos 2 ks
Trstinový cukor 2 polievkové lyžice
Soľ, korenie Podľa chuti
Olej repkový 1 dc
Zázvor 30 gr

Bravčovú krkovičku nakrájame na steaky, jeden steak približne 250gr. Osolíme, okoreníme a dôkladne rozotrieme. Citrusové plody dôkladne umyjeme, osušíme, nakrájame na osminky. Dáme do misy, pridáme očistený najemno nastrúhaný zázvor, olej, trstinový cukor a nahrubo nakrájané papričky Jalapeňos. Dôkladne pomiagame. Do pripravenej marinády položíme pripravené steaky, premiešame. Marinujeme v izbovej teplote približne 4 až 5 hodín. Občas premiešame.

Mäso vytiahneme z marinády, čiastočne osušíme. Grilovaciu panvicu rozohrejeme na 200°a steaky po oboch stranách na sucho opečieme. Dopekáme na rošte v rúre vyhriatej na 180°, približne 7 minút. Počas pečenia rúru neotvárame.
 
Steaky podávame s grilovanou zeleninou, opečenou chrumkavou bagetou, s ovocným kuskusom, kari ryžou s hrozienkami a kokosovým mliekom.

- Naložené mäso grilujte pri teplote maximálne do 190°, v marináde je obsiahnutý cukor a mäso by sa vám spálilo
- Ak toto jedlo budú jesť deti, vynechajte pálivú papričku. Môžete do marinády použiť kokosové mlieko, u detí veľmi obľúbený variant.
- Mäso nepečte len na panvici, dopekajte v rúre z dôvodu jeho šťavnatosti

Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť

LEILA LT5002 LEILA
LT5002

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >