RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Francúzsky hamburgerZobraziť galériu

Francúzsky hamburger

Francúzsky hamburger

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 4 | Čas: 30


mleté hovädzie mäso 250 g
paštéta foie gras 80 g alebo 4 plátky
stred z bieleho chleba 50 g
strúhaný parmezán 25 g
celozrnná žemľa 4 ks
šalátové paradajky 2 ks
šalotka 1 ks
čerstvý alebo sušený tymián  
mlieko  
hlávkový šalát  
dijonská horčica  
soľ  
čierne korenie  
olivový olej extra virgin  

 

Šalotku a tymián nakrájame nadrobno, listy šalátu umyjeme a paradajky nakrájame na plátky. V mise zmiešame mleté mäso, v mlieku namočenú a vyžmýkanú striedku bieleho chleba, strúhaný syr, nasekanú šalotku, 1 lyžičku horčice, tymián, soľ, čierne korenie a všetko dobre premiešame.
 
Zo zmesi mäsa vytvoríme 8 placiek, každá by mala mať cca 40 g, veľkých asi ako pripravená žemľa. 4 placky mäsa preložíme plátkami foie gras a priklopíme zostávajúcimi 4 hamburgermi a zľahka pritisneme. Rozohriatu grilovaciu panvicu potrieme olejom a takto pripravené mäso pečieme cca 2 minúty z každej strany. Podľa chutí osolíme a okoreníme.
 
Žemle rozrežeme pozdĺžne, zľahka opečieme na suchej panvici, potom ich potrieme horčicou, a vrstvíme šalát, plátky paradajok a navrch ešte teplé hamburgery. Všetko priklopíme druhou polovicou žemle a ihneď podávame

 ---------- 

Hamburgery podávame ešte teplé.

 ---------- 

Nahriatu grilovaciu panvicu vytrieme trochou oleja alebo masti, znížime príkon tepla na stredný stupeň a do panvice položíme burgery – toľko, koľko sa ich tam s aspoň trojcentimetrovými rozostupmi vojde. Každý pečieme cca 2 minúty z každej strany a potom ešte minútu znovu z prvej strany. Tým by mali byť prepečené do ružova, ale nie viac. Pokiaľ chcete ešte trochu ružovej farby ubrať, pridajte čas na panvici.
 


Vytlačiť recept

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >