RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Pečený chrbát z diviakaZobraziť galériu

Pečený chrbát z diviaka

Pečený chrbát z diviaka s tekvicovým pyré

Obtiažnosť: stredná | Porcie: 4 | Čas: 60 minút


Chrbát diviaka bez kosti 600 g
Olivový olej 50 ml
Tymián 10 g
Soľ, korenie podľa chuti
   
Tekvicové pyré:  
Tekvica 500 g
Mrkva 200 g
Cibuľa 100 g
Zemiaky 200 g
Smotana 100 ml
Maslo 50 g
Soľ podľa chuti


Chrbát z diviaka očistíme a odblaníme. Osolíme, okoreníme a potrieme olivovým olejom. Natrháme si tymián a chrbát v ňom obalíme. Zabalíme do fólie a necháme v chladničke marinovať približne dve hodiny alebo aj cez noc.
 
Chrbty vybalíme z fólie a opekáme na rozpálenej panvičke po oboch stranách približne 3-5 minút, podľa výšky chrbta. Ak je chrbát naozaj vysoký dáme ho ešte na pár minút dorobiť do rozpálenej rúry. Hotové mäso necháme pred podávaním ešte tak 2 minúty na teple odpočinúť. Mäso by malo byť medium.
 
Tekvicu rozrežeme, vydlabeme semienka a olúpeme. Vložíme do hrnca s vodou spoločne s nakrájanými zemiakmi, nakrájanou cibuľou a mrkvou a v osolenej vode varíme do mäkka. Keď je tekvica aj zemiaky hotové, vodu vylejeme, pridáme maslo a v kuchynskom robote vyšľaháme do hladka. Pri konci šľahania pridáme smotanu a podľa potreby dosolíme.

Podáváme na peknom, predhriatom taniery.

- Hotové mäso nechávame odpočinúť, aby absorbovalo vlastnú šťavu a mäso bolo krásne šťavnaté.
- Pri varení tekvice a zemiakov môžeme do hrnca pridať aj na jemno nasekané bylinky. Potom spoločne rozmixujeme

Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť

BAMBOO LT2059 BAMBOO
LT2059
CARMEN LT5001 CARMEN
LT5001
DINE LT9001 DINE
LT9001

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >