RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Caesar šalát s cesnakovými krutónmi a parmezánomZobraziť galériu

Caesar šalát s cesnakovými krutónmi a parmezánom

Jednoduchý a zdravý Caesar šalát s krutónmi

Obtiažnosť: nízka | Porcie: 4 | Čas: 30 minút


Rímský šalát 600 g
Biela bageta stredná 1 ks
Parmezán 120 g
Ančovičky 6 filiet
Majonéza 250 g
Cesnak 3 strúčiky
Hrubozrnná horčica 2 polievkové lyžice
Mlieko 1 dcl
Maslo 50 g
Soľ, korenie podľa chuti

Príprava dresingu: Cesnak očistíme, pozdĺžne rozkrojíme a vyberieme z neho stred, kľúčik. Do mixéra dáme majonézu, cesnak, ¾ nastrúhaného parmezánu, horčicu, ančovičky a rozmixujeme. Ak je dresing hustý alebo sa nám nechce rozmixovať, prilejeme mlieko. Podľa potreby dochutíme soľou a korením. Zo zvyšného parmezánu pomocou škrabky pripravíme čo najdlhšie hobliny.

Rímsky šalát rozoberieme na listy a pod tečúcou vodou ho dôkladne umyjeme. Po umytí šalát zbavíme prebytočnej vody a natrháme na väčšie kusy - šalát nekrájame nožom. Takto pripravený šalát dáme do misky, pridáme pripravený dresing a zľahka premiešame. Zdobíme na masle opečenou, na plátky nakrájanou bagetou, ktorú potrieme cesnakom. Šalát zdobíme hoblinami parmezánu.
 
Šalát podávame v hlbokých nádobách - misky sklenené, nerezové.


- Dresing má chutiť po všetkých surovinách, nesmie chutiť po ančovičkách alebo cesnaku, hrubozrnnej horčici. Chuť má byť vyvážená.
- Hrubozrnnú horčicu môžete nahradiť za kvalitnú krémsku.
- Pri praní šalátu myslite na to, že by nemal byť dlho namočený vo vode. Šalát by bol gumový.
- Pri príprave dresingu používajte kvalitnú majonézu.
- Do dresingu môžete pridať pár kvapiek limetkovej šťavy.

Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť

KIMS LT1009 KIMS
LT1009

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >